החתול שלי רגיל להיות רק בבית, האם רצוי שהוא יהיה בחצר בזמן שהייתו בפנסיון?

 
אני בהחלט ממליצה. השינוי  מבחינת החתול הוא שינוי לטובה.  בחצר הפנסיון  חשוף החתול ליותר גירויים והשהייה שלו  מעניינת.  אם תתנו לחתול שגר רק בבית את אפשרות לצאת החוצה הוא יבחר לרוב באפשרות הזו. הסקרנות וחקירת סביבתו היא חלק טבעי בהתנהגות החתול והוא שואף לבחון  ריחות ומראות חדשים.
 
מחוץ לפנסיון ההתרחשויות מתחלפות בתדירות גבוהה יותר: ציפורים חולפות, חתולים  של השכנים מטיילים על הגגות, החתולים שלי יוצרים הידברות  עם חתולכם וקולות הטבע המגיעים מהשדה – כל אלה תורמים לכך שהחתול יתעניין יותר בסביבתו בפנסיון ולא יעביר את  כל יומו בנמנום. חתולי הבית שלכם יוכלו גם לטעום  עלי עשב. חתולים אוהבים ללעוס ולבלוע מדי פעם דשא או ירק.  על ידי הקאתו הם מנקים את הקיבה. במיוחד חביב עליהם עשב לימון.
 
כדי להקל עליו בהתחלה רצוי להביא משהו מוכר עם ריח מהבית: שמיכה שהוא ישן עליה או הצעצוע החביב עליו. אם יש לכם חתול מפונק במיוחד שכל ימיו עוברים בין שמיכת הפוך לכורסה, כמה ימים של  "מחנה קיץ"  בפנסיון יועילו לו. אנשים דחוו לי שהתנהגות חתולם השתפרה אחרי השהייה בחצר הפנסיון: החתול חזר רגוע יותר, פחות פחדן ועם יותר ביטחון עצמי.
 

כתיבת תגובה

הזמנה לחברות בפייסבוק