האם כדאי להביא חתול לפנסיון או להשאירו אצל חברים?

השאלה היכן לשאיר את החתול בזמן היעדרות מהבית היא שאלה כבדת משקל והרת גורל. אם אין אפשרות להשאיר את החתול בביתכם ומישהו יבוא לטפל בו ולארח לו חברה , נותרת האפשרות של הבאתו לפנסיון, או אולי… להשאיר אצל חברים…? על פניו זה נשמע הגיוני: חוסכים כסף והחתול הרי מכיר את החברים…  אם זאת לא הייתי מייעצת לבחור באפשרות הזאת.

בתקופת "ההסגר" בבית המארחים יש להקפיד שהפתחים יהיו תמיד סגורים, אסור לשכוח דלת או חלון פתוחים. רגע אחד של אי תשומת לב והחתול בחוץ. אין אנו מבינים את נפש החתול. לפעמים נדמה שהכול בסדר והחתול התרגל לביתו החדש ותמה תקופת "ההסגר". "כבר מרשים לו לצאת והוא מגרגר ונינוח. לפתע ללא כל סיבה נראית לעין, לאחר כמה שבועות החתול נעלם פתאום ולא שב. הסקרנות תחושת החופש קוסמת לו ויתכן שיעלם מהעין במהירות. אפילו כשנדמה כשטוב לו בבית הזמני  ויש לו אוכל גורמה בצלחת, קשה עדיין קיים בו הרצון לברוח למרות שהוא לא מראה את זה.

שני מקרים לדוגמה  בהם לקוחותיי הכו על חטא על שלא השאירו את החתול לפנסיון.

הושארו אצלי 2 חתולים לתקופה של 6 שבועות לפני העברתם לחו"ל. בעלת החתולים באה לקחת אותם לווטרינר כדי שיאשר את החיסונים ויבדוק אותם לפני הטיסה. בימים שלפני הטיסה העדיפה בעלת החתולים לקחתם לבית הוריה במקום להביאם שוב לפנסיון לימים ספורים. אחת החתולות הייתה נכה.  בעלי הבית השאירו חלון גבוה פתוח כי לא העלו על דעתם שחתולה נכה תגיע כל כך גבוה. למרות כל זה היא נעלמה דרך החלון  ולא נמצאה יותר.

במקרה אחר חתולה שהתה אצלי כ 3 חודשים. מכיוון שהבית חדש לא היה מוכן עדיין והיה צורך להאריך את שהותה  מעבר לזמן זה. בעלי החתולה העדיפו להעביר אותה לחברים. החתולה הייתה שמחה וטובת לב בביתה החדש אך לאחר 5 שבועות נעלמה מהדלת ולא שבה עוד.

הפנסיון הוא מקום מאובטח שנותן לכם מרב השקט הנפשי, תחשבו על זה.

כתיבת תגובה

הזמנה לחברות בפייסבוק